זיפות גגות – כל השיטות
 
שיטת זיפות הגגות כבר נעלמת מארצנו ובמקומה נכנסה שיטת האיטום באמצעות יריעות
ביטומניות. למרות ששיטה זו, הינה חדישה יותר והיא עדיפה על פני זיפות, ניתן עדיין לבצע איטום באמצעות זפת חמה, אך רק כאשר העבודה  נעשית בדיוק רב. זיפות טוב, באמצעות הלבנה, כך שאיטום זה יכול להיות  יעיל לשנים רבות. ניתן למצוא שיטות רבות לזיפות כמו למשל:


  • זיפות בשכבה אחת והלבנה
  • זיפות בשתי שכבות עם יריעות פיברגלס בין השכבות והלבנה
  • זיפות בשתי שכבות עם רשת אינטרגלס בין השכבות והלבנה
 
 
בכל המקרים, יש לזפת את הגג בזפת תקנית לגגות. לפני הזיפות, חשוב להקפיד על כמה שלבים שהראשון בהם הינו ניקיון הגג מאבק, חול ולכלוך, בכדי שהזפת תיתפס היטב. יש לנקות מתחת לקולטים של דוד השמש ולנקות באמצעות מטאטא כביש. לצורך היצמדות טובה של הזפת והסיד הישן או אל מצע הבטון במקרה ומדובר על גג חדש.

מריחה של שכבת קישר לפני הזיפות

 
סדקים קרעים ופתחים שונים, יש לאטום היטב לפי מריחת שכבת הקישור והזיפות. האיטום מתבצע ע"י שתי שכבות של זפת חמה ורצועה של יוטה בין השכבות. הרולקות שנמצאות בין הרצפה לקירות הן נקודות רגישות לחדירת הרטיבות בגלל מים שחודרים בגלל תזוזה טבעית בין האלמנטים השונים. יש ליישם כמות של 1.5 ק"ג של זפת למ"ר.
 
בגג חדש, יש למרוח שכבת קישור מסוג פלינקוט. בגלל שלא כל חומר יכול להידבק בגג. הזפת הטובה ביותר לאיטום הגג היא זפת תקנית מסוג 75\25 כאשר ישנה מדבקה על הזפת שנמצאת בחבית. אם אתם כבר ביצעתם זיפות גגות יש מדי שנה, לבדוק אם אין סדקים, כך שניתן יהיה למלא אותם בזפת חמה.

שיטה זולה ויעילה לאיטום הגג

 
זיפות גגות גם היום נמצא  בשימוש, חומר איטום וביצוע האיטום על הגג הוא זול בהרבה יותר, מאשר שאר שיטות האיטום. הזפת הינה חומר צמיגי שאוטם ממים. הרבה וועדי בתים, משתמשים עדיין בזיפות והלבנת הגג. כל סוג איטום, חויב בבדיקה והשגחה, כך שהבלאי שנעשה בגג בגלל מזג האוויר הוא הרסני ויכול לגרום לקרעים או סדקים. יש להיות כל העת עם האצבע על הדופק, בכדי שהאיטום יהיה יעל והמבנה לא יינזק בגלל מים שמגיעים לתקרה ולקירות הבית.
 
השלב האחרון בזיפות הוא הלבנת הגג. את הגג ניתן להלבין באמצעות  חומר הלבנה אקרילי, בכדי למנוע חום בבית בימי הקיץ החמים.


אוטמים מומלצים

זקוקים לאוטם עם תעודות הסמכה? נתקלתם בבעיית איטום חמורה? 
חברות איטום ובעלי מקצוע מומלצים ניתן למצוא באתר אוטמים אונליין, האתר היחיד שמעניק את האפשרות לדבר אונליין עם האוטם שתבחרו ולהעניק ביקורת וחוות דעת על השירות. 


 
 
 
 
 
    

 
תפריט דף הבית טלפון