חימום תת רצפתי

דווקא עכשיו כדאי לעבור למערכת חימום תת רצפתי

חימום איכותי לחורף נעים
חימום תת רצפתי מהווה דרך מצוינת לחימום הבית אשר ידועה כבר שנים רבות בכל העולם. החימום התת רצפתי מותיר את כל הבית חם ונעים לאורך שעות ארוכות, עם תחושה טבעית יותר ונעימה יותר ממזגן. החימום התת רצפתי מותיר את הלחות באוויר ומונע את היובש המעיק שיוצר מזגן בחימום הבית בחורף. וודאי אתם תוהים לעצמכם – מדוע יש צורך בהתקנת מערכת חימום מיוחדת אם אנחנו חיים במדינה כה חמה? התשובה לכך היא שלמעשה כמעט כולנו מחממים את בתינו במהלך החורף. הטמפרטורה האידאלית למחיה נעה בין 21 ל-25 מעלות, אך בחודשי החורף הטמפרטורה בחוץ מגיעה ל-10 מעלות פחות מהטמפרטורה האידאלית ואף פחות מכך, לכן אין זה משנה שהחורף אינו קשה כמו במדינות אחרות – עדיין ישנו צורך בחימום. אם כן, כדאי להכין מראש את הבית לחורף על ידי התקנת חימום תת רצפתי.

כמה דברים שכדאי לדעת לגבי חימום תת רצפתי

יש מספר עובדות חשובות שכדאי לדעת לגבי מערכת חימום תת רצפתי:
  • איך החימום עובד? – החימום התת רצפתי מותקן לפני שמתקינים את הרצפה עצמה, והוא מחמם אותה כמרומז משמו – מתחת לרצפה. ישנן שתי דרכים עיקריות בהן יכולה מערכת החימום התת רצפתי לפעול: באמצעות מים ובאמצעות חימום חשמלי. מערכת שפועלת באמצעות מים מורכבת ממערכת צינורות בהם עוברים מים חמים, אשר מחממים את הרצפה שמעליהם. המערכת החשמלית פועלת באמצעות גוף חימום חשמלי, שדומה לזה שניתן למצוא בקומקום או במצנם, אך הוא גדול יותר וכמובן גם בטיחותי יותר.
  • מהם היתרונות של חימום תת רצפתי? – לחימום תת רצפתי יתרונות רבים על פני טכניקות חימום אחרות. ראשית, מדובר בחימום שהוא אחיד ונעים יותר מכל סוג אחר של חימום. הסיבה לכך היא שהחימום מגיע מהרצפה עצמה וכיוון שחום נע כלפי מעלה יש כיסוי מלא של חום עבור ככל האזורים בבית, ולא רק באזורים גבוהים. בנוסף לחימום תת רצפתי יש אפקט מוגבר של תחושה נעימה כיוון שדריכה על רצפה חמה בחורף קר היא דבר מהנה מאוד. לחימום תת רצפתי יש יתרון גם של אורך חיים ארוך ביותר. החימום התת רצפתי יכול להחזיק מעמד עשרות שנים עם אחזקה פשוטה מאוד וקשה מאוד לקלקל אותו בגלל שהוא לא נמצא במגע ישיר עם דיירי הבית ועם מערכות שונות בדירה. דבר זה הוא שונה לחלוטין ממזגנים אשר נוטים להתקלקל מדי מספר שנים. עוד יתרון של חימום תת רצפתי הוא העובדה שהוא יכול לגרום לחיסכון כספי משמעותי. הוא צורך פחות חשמל ממזגן, ואם מדובר במערכת שפועלת באמצעות מים, יש חיסכון אף רב יותר מהמערכת החשמלית.
 
  • דברים שחשוב לדעת לגבי ההתקנה – כדאי לבצע את ההתקנה לפני שהחורף מתחיל על מנת לוודא שתוכלו ליהנות מבית נעים עם תחילת הקור בחוץ. ההתקנה היא תהליך מסובך למדי שמצריך הסרה של הרצפה, לכן חשוב להתכונן לכך מראש. במהלך ההתקנה מתבצעים חיבורים שונים למערכות החשמל והמים בבית וגם ישנה התקנה של מערכת שליטה ובקרה. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע בנוגע להכנה להתקנת המערכת.
  •  
רוצים בית חם בחורף? התקינו את המערכת עכשיו
כפי שניתן להבין, מערכת של חימום תת רצפתי היא הפתרון המושלם עבור חימום הבית בחודשי החורף הקרים. המערכת מתאימה לשימוש בכל אזורי הארץ והיא מספקת יתרונות עצומים בתחומי החימום. אם אתם רוצים בית חם ונעים בחורף – התקינו כעת מערכת חימום תת רצפתי ותיהנו מכל יתרונותיה כשהעונות יתחלפו.
 
תפריט דף הבית טלפון