טיפולים בצלוליטיס

מהם הטיפולים המומלצים בצלוליט?
הבעיה שהורסת את מראה הירכיים
צלוליט הוא בעיה מוכרת ונפוצה מאוד שגורמת לנשים רבות לאבד את בטחונן העצמי. הצלוליט הוא מצב בו נוצר מראה מחוספס וגבשושי בעיקר באזור הירכיים, אך הוא יכול גם לקרות באזור הבטן ובאזורים נוספים. תהליך היווצרות הצלוליט אינו ברור לגמרי, הדבר העיקרי שידוע לגביו הוא שבסופו תאי השומן נותרים בצורה לא נורמטיבית שגורמת למראה הגבשושיות המוכר. כיום עדיין לא ידועה הסיבה העיקרית להיווצרות צלוליט אך מחקרים הוכיחו שהסיבות העיקריות להיווצרות צלוליט טמונות בחוסר איזון הורמונלי בקרב נשים, בגורמים גנטיים מסוימים ובשינויים דרסטיים במשקל. מראה הצלוליט יוצר בעיה אסתטית משמעותית, ולכן רוב האנשים שסובלים ממנו מבקשים להיפטר ממנו במהירות האפשרית. עדיין לא נמצא פתרון רפואי שמעלים את הבעיה במאה אחוז, אך בהחלט קיימים כמה טיפולים מרכזיים שעובדים בצורה טובה מאוד.

הטיפולים העיקריים שהוכחו כיעילים

יש מספר טיפולים מומלצים שיכולים לאפשר שיפור במראה של אזורים בגוף עם צלוליט:
  • טיפולים מבוססי עיסוי – יש כמה סוגים של טיפולים בצלוליטיס אשר מבוססים על עיסוי עמוק של האזור עם הצלוליט. הרעיון העומד מאחורי עיסוי הוא שהגוף מזרים דם בצורה טובה יותר לאזורים שעברו עיסוי ובזכות כך ישנה התחדשות של הרקמות. המטרה בסופו של דבר היא הגברה של כמות הקולגן הנוצרת האזור, זהו חומר טבעי שהעור יוצר אשר גורם לגמישות רבה שלו ולהעלמה של אזורים מחוספסים. הטיפול האיכותי ביותר שמבוסס על טכניקת עיסוי הוא טיפול באמצעות מכשירי לישה. מכשירים אלו יוצרים עיסוי עמוק של הרקמות באמצעות ואקום, דבר שיוצר זרימת דם איכותית ומוגברת. ישנם טיפולי עיסוי נוספים, כמו עיסוי לימפטי ועיסוי עצמי שניתן ללמוד לבד. עם זאת, הטיפול באמצעות מכשיר לישה הוכח כיעיל יותר מטיפולים אחרים שקשורים בעיסוי כיוון שהפעולה שלו היא חזקה ועמוקה יותר.
  • טיפולי הזרקה – ישנם שני סוגים של טיפולים בצלוליט שמהווים טיפול רפואי לכל דבר, אשר מתבצע באמצעות הזרקה. הסוג הראשון של טיפול בצלוליט באמצעות הזרקה הוא מזותרפיה. בטיפול זה, מוזרקים לעור עם הצלוליט חומרים מיוחדים, לרוב על בסיס טבעי, אשר גורמים להתחדשות תאים ולזרימת דם מוגברת לאזור. הסוג השני של טיפול הזרקה הוא ליפותרפיה. המשמעות של המילה "ליפו" הלטינית היא שומן ומכאן ניתן להבין שטיפול זה מתמקד בטיפול בשומן שהצטבר באזור. בטיפול זה מוזרק לשכבת השומן חומר שממיס אותה בצורה עדינה. הגוף מפנה את השומן המומס באמצעות מערכת הדם באופן טבעי. זוהי טכניקת טיפול יעילה ביותר. חשוב להבין שיש לבצע את שתי טכניקות ההזרקה המוזכרות במשך מספר פעמים ובתדירות גבוהה יחסית על מנת לקבל תוצאות טובות ונראות לעין.
  • שמירה על כושר – זהו אמנם לא טיפול פשוטו כמשמעו, אך שמירה על כושר גופני וחיטוב של האזור עם הצלוליט מהווה דרך יעילה מאוד לטיפול בבעיה. ככל שהשרירים באזור יהיו חזקים יותר וחטובים יותר, כך המראה של הצלוליט יהיה מטושטש יותר. ישנם תרגילים מיוחדים לאזור הישבן והבטן התחתונה אשר מאפשרים לפתח את השרירים שם במהירות. מומלץ להסתכל על אתרי כושר באינטרנט ולהירשם למכון כושר או לאימונים אישיים.

העדיפות היא למנוע את הצלוליט מלכתחילה
הצלוליט נפוץ יותר בקרב אנשים עם עודף משקל, ובמיוחד בקרב כאלו שעברו שינויים קיצוניים במשקל. מניעה של הצלוליט היא קו הטיפול הטוב ביותר בו. דרך המניעה העיקרית עבור צלוליט היא הימנעות מ"דיאטות כסאח" ומהורדה או העלאה קיצונית ומהירה במשקל. הקפדה על ירידה הדרגתית, על תזונה נכונה ועל כושר יאפשרו לכם להימנע מצלוליט בצורה יעילה למדי.

 
תפריט דף הבית טלפון