מוטיבציה אצל כלבים - אילוף כלבים

 

 

אילוף כלבים זוהי משימה שדורשת מיומנות , התמדה והבנה מלאה של צרכי הכלב. כיצד הכלב שלכם יכול לבצע כל פעולה בתנאי שיודעים בוודאות מה עובד על הכלב ואיזו שיטות אילוף יכולות לסייע. כל אחד שאמץ כלב מינקות מכיר את כלבו ויודע מה הוא אוהב לעשות ומה פחות. בשביל שכלב יבצע פעולה שאנחנו רוצים הוא צריך סוג של תמריצים , מוטיבציה על מנת לעשות אותה. זה בדיוק כמונו בני האדם כאשר מבקשים מאיתנו לבצע פעולה כל שהיא למשל לסדר את החדר, או לשטוף את צלחת האוכל שלנו אנו צריכים תמריץ על מנת לעשות זאת , אותו הדבר עם הכלב שלנו הוא זקוק לתמריץ כדי לבצע את ההוראה שאנו נותנים לו.
 

 תמריצים שיכולים לעזור לכלב לבצע פעולות

שפת הגוף משולבת עם טון דיבור- כאשר אנו מורים לכלב לבצע פעולה באופן אסרטיבי (לא לצעוק ) ומצביעים על הפעולה שאנו רוצים שיבצע למשל לשבת , לקום, לבוא וכן הלאה הוא יהיה קשוב ויבין שהוא צריך לבצע את הפעולה.דבר נוסף וחשוב שיש לדעת זה שהכלב צריך עניין אם אנו נשעמם אותו ולא נעורר אצלו עניין הוא פשוט לא יעשה את הפעולה, בדיוק כמו ילדים שיושבים קשובים כאשר רואים הצגה , או מקשיבים לסיפור מעניין.
 
ליטוף הכלב- ברגע שאומרים לכלב לבצע פעולה כזו או אחרת חשוב מאד לעודד ולתמוך בו ולייצר אצל הכלב תחושה של אהדה ותמיכה ולכן ליטוף הכלב יכול לגרום לו לבצע את הפעולה. זהו גמול מאוד חשוב והכלבים זקוקים לו.
 
משחק- כלבים רבים אוהבים לרוץ ולהשתולל במרחבים הפתוחים על מנת שהכלב אכן יהיה ערוך ומוכן לבצע את הפעולה או ההוראה שנתנו לו יש לשלב בה סוג של משחק , כך הכלב לא ירגיש פחד או אימה כאשר אומרים לו מה לעשות אלא בעזרת המשחק הוא ישתף פעולה בצורה חלקה והרבה יותר טובה.
 
אוכל – תמריץ נוסף וחשוב לא פחות הוא אוכל מזון יבש שנותנים לו לאכול ביום יום ואפילו נקניקיות יכולות לספק תוצאות מדהימות כיוון שלא צריך להפשיר את הנקניקייה לעיתים יש אנשים שנותנים לכלב שלהם לאכול ביסקוויטים המותאמים לכלבים – זה פחות מומלץ כיוון שהכלב צריך ללעוס את החטיף ולוקח לו הרבה זמן ולאחר מכן הוא כבר מאבד את הריכוז ולא תמיד ישתף פעולה.
 

הבדל בין גור לבין כלב בוגר

 
לפני שמתחילים לאלף חשוב מאד לדעת האם מדובר על גור , או כלב בוגר כי ההבדל הוא גדול ומשמעותי. ומדוע? כלב בוגר לא ירצה לקחת צעצוע , או מזון שלא מתאים לו ולכן לא יבצע את המוטל עליו , אבל כלב צעיר יותר אם יאהב את המזון או המשחק המוצע לו יבין את הנדרש ממנו ויבצע את הפעולה. לכן התאמת הגירוי לכלב בוגר או צעיר יותר הם חשובים ומאד ויכולים להמריץ את האילוף לרמה טובה.
 

אילוף כלבים מקצועי

אילוף כלבים מספק יתרון משמעותי לאידיליה משותפת בין בעליו לבינו ולכן חשוב מאד לאלף כלב עוד בהיותו גור , אך בשביל שאכן פעולת אילוף כלבים תתבצע בצורה מקצועית , יעילה וקשובה מומלץ להיעזר במאלף מקצועי ומיומן שמכיר ויודע כיצד מתנהגים כלבים וכיצד להביא אותם לביצוע משימה או פעולה כלשהיא.

תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
 
תפריט דף הבית טלפון