מלגזה חשמלית

כיצד תדעו האם אתם זקוקים למלגזה חשמלית או ידנית

חשוב לבחור את המלגזה בצורה נכונה
המלגזות מהוות כלי עבודה עיקרי במפעלים, במחסנים ובתחומים אחרים בתעשייה. זהו כלי שמוכר לכולנו, אשר מטרתו היא העמסה ושינוע של מטענים שונים. המלגזות נבדלות אחת מהשנייה במאפיינים רבים, החל מהגודל והרוחב, דרך כמות המשקל שניתן להעמיס ועד לדרך ההנעה. בחירה במלגזה הנכונה מבחינת כל המאפיינים שלה מאפשרת להשתמש בה בצורה יעילה. מלגזה שנבחרת בצורה קפדנית יכולה לאפשר לכם להפיק הספק רב יותר בעבודה, וזאת בזכות ההתאמה שלה לתפקיד. אחד מהמאפיינים המרכזיים והחשובים ביותר של מלגזות הוא דרך הפעלת מערכת ההרמה, שיכולה להיות ידנית או חשמלית. מערכת ידנית תהיה מופעלת על ידי אדם שמשנה את נתוני ההרמה בעצמו לצורך הרמה מדויקת ולעומת זאת המערכת החשמלית מכיילת את הנתונים בצורה כמעט אוטומטית לקראת ההרמה.

 

מתי עדיף לבחור במלגזה ידנית ומתי במלגזה חשמלית?

יש כמה מאפיינים שחשוב להתייחס אליהם כאשר אתם צריכים לבחור בין מלגזה ידנית לבין מלגזה חשמלית:
  • גודל ומשקל המטען – מנגנון הרמה חשמלי הוא בעל כושר נשיאה גבוה מאוד והוא יכול לאפשר העמסה של מטענים גבוהים במיוחד. דבר זה יכול להתאים לעבודה במחסנים בהם יש צורך בהרמה של משטחים עם ציוד רב וכבד מאוד, או במפעלים אשר פועלים בהם עם ציוד מסיבי. עם זאת, בחלק מהמקומות בהם פועלת מלגזה אין צורך ממשי בהעמסת מטענים גדולים וכבדים. המלגזה הידנית היא עדינה יותר ותתאים לנשיאת מטען קטן יחסית.
  • שליטה מרבית בהרמה – כאשר צריכים להרים מטענים רגישים או שבירים, העדיפות היא תמיד להרים אותם בצורה עדינה שמאפשרת שליטה מלאה. המלגזה הידנית נותנת יתרון גדול בעבודה מדויקת ועדינה עם מטענים. אם אתם עובדים במקום עם מוצרים עדינים, העדיפות היא בבחירה במלגזה ידנית. לעומת זאת, אם המטענים שאתם עובדים עמם אינם שבירים או רגישים מדי, ואינם מצריכים עבודה עדינה שדורשת שליטה רבה, מלגזה חשמלית תהיה עדיפה בשבילכם.
  • שטח פעילות המלגזה – מלגזות ידניות הן לרוב קומפקטיות יותר מאחיותיהן החשמליות. אם הצורך הוא בעבודה בשטחים קטנים יחסים עם דינמיות רבה מבחינת התזוזה, העדיפות היא שימוש במלגזה ידנית. לעומת זאת עם העבודה היא בשטחים פתוחים וגדולים ניתן ללא ספק להשתמש במלגזה חשמלית.
  • קלות התפעול – יש משמעות גדולה מאוד לקלות התפעול של המלגזה. חשוב לבחור בסוג מלגזה שיאפשר לעובדים בעסק לעבוד בצורה יעילה ובטוחה. בעיקרון, הפעלה של מלגזה חשמלית היא קלה יותר כיוון שהיא לא מצריכה תפעול מדויק של מערכת ההרמה. זהו פתרון מעולה עבור מקומות בהם אין למלגזנים די ניסיון בהרמת מטענים כבדים ומסובכים לשינוע. המלגזה הידנית מצריכה שימוש מדויק יותר אשר דורש יכולת טכנית גבוהה יחסית וניסיון מספיק בתחום המלגזות. מלגזה ידנית היא מעט מסובכת יותר לתפעול אך כאמור, היא דרושה כאשר יש צורך בהפעלה מאוד מדויקת.
 

הדרך היעילה ביותר לבחירת מלגזה היא התייעצות עם אנשי מקצוע

במקומות שמוכרים מלגזות על פי רוב יהיו אנשי מקצוע אשר ישמחו לסייע לכם בבחירת המלגזה המתאימה. נסו לבחון מראש את המאפיינים שדרושים לכם והגיעו לייעוץ עם רשימה של תכונות שצריכות להיות למלגזה. איש המקצוע יוכל להסב את תשומת לבכם למאפיינים נוספים שדרושים לכם. מומלץ מאוד להקשיב לדעתו של איש המקצוע. כמובן שחשוב גם לשים לב שהאדם המייעץ לכם הוא באמת בעל ידע וניסיון רב בעבודה עם מלגזות. בסופו של דבר, לא משנה אם תבחרו במלגזה ידנית או חשמלית – העיקר שתבחרו במלגזה שתבצע את עבודתה נאמנה.
 
 
תפריט דף הבית טלפון