ניתוחים פלסטיים

 
האם כדאי לבצע ניתוחים פלסטיים בבתי חולים ציבוריים או שעדיף לעבור את הניתוח בבית חולים פרטי?
התלבטות חשובה לפני בחירת מקום הניתוח
ניתוח פלסטי הוא דבר שחשוב מאוד לבחור בקפידה, הן מבחינת הרופא המנתח והן מבחינת המקום בו מתבצע הניתוח. חשוב להבין שניתוח פלסטי הוא ניתוח לכל דבר, שכולל את כל ההשלכות והסיכונים של ניתוח רפואי. על מנת לשמור על בריאותכם וגם לדאוג לכך שתהיו שבעי רצון מהמראה שלכם לאחר הניתוח הפלסטי, חשוב מאוד לבצע את הבחירות בנושא בצורה יסודית מאוד. ניתוחים פלסטיים יכולים להתבצע בבתי החולים הציבוריים בכל מקום בארץ וגם בבתי חולים פרטיים, כאשר לכל סוג של בית חולים יש יתרונות וחסרונות משלו.

מאפיינים שיסייעו לכם להחליט

יש מאפיינים שמבדילים בין ניתוחים בתי חולים ציבוריים לבין ניתוחים בבתי חולים פרטיים, אשר ידיעתם תסייע לכם להחליט מהו המקום המתאים לביצוע הניתוח שלכם:
  • אפשרות בחירת המנתח ואופן הטיפול – ככלל, בבתי חולים פרטיים ישנה אופציית בחירה רחבה יותר מכל הבחינות לעומת בתי חולים ציבוריים. ראשית, בבתי החולים הפרטיים תוכלו לרוב לבחור במדויק את הרופא המנתח שלכם, דבר שהוא חשוב מאוד כאשר עוברים כל ניתוח ובפרט ניתוח פלסטי. בדרך כלל בבית חולים פרטי תוכלו לבחור גם את סוג הניתוח ואת טכניקת הטיפול המרכזית, דבר שלעתים לא ניתן לעשות בבתי חולים ציבוריים.
  • מנתחים איכותיים – ישנם מנתחים איכותיים הן בבתי החולים הפרטיים והן בבתי החולים הציבוריים. פעמים רבות הרופאים המנתחים הטובים יותר פועלים שעות רבות יותר בבתי חולים פרטיים ועבודה פרטית היא עיקר עבודתם. למרות זאת, ניתן לקבל מנתחים מצוינים גם בבית חולים ציבורי, לעתים עם המתנה מעט ארוכה יותר אך בכל זאת עם רמת ניתוח זהה לזו של בתי החולים הפרטיים.
  • מערך האשפוז לאחר הניתוח– בבתי חולים ציבוריים יש שירותים מתקדמים של טיפול נמרץ, שמאפשרים טיפול מהיר ויעיל בסיבוכים שעלולים לקרות לאחר הניתוח. אם מדובר בניתוח מסובך שעלול להוביל לסיבוכים משמעותיים, העדיפות היא לבחור בבית חולים ציבורי שמספק שירותים של טיפול רפואי מתקדם גם בשעות הלילה. בבתי חולים פרטיים הצוות הרפואי שנותר בלילה מורכב בעיקר מאחיות ומרופא תורן שאחראי על מחלקות רבות. לעומת זאת, בבית חולים ציבורים ישנם רופאים רבים שנמצאים גם בשעות הלילה המאוחרות, דבר שנותן ביטחון רב יותר באשפוז.
  • מחיר – ניתוחים פלסטיים שאינם עם התווייה רפואית יכולים לעלות אלפי או עשרות אלפי שקלים. כמובן שביטוחים רפואיים פרטיים או משלימים יכולים להקל על ההוצאות, אך בכל זאת מדובר בהוצאה כספית משמעותית. ככלל, ניתוח בבית חולים ציבורי עולה בדרך כלל הרבה פחות מניתוח בבית חולים פרטי. הבדלי המחירים יכולים להיות משמעותיים לעתים גם אם מדובר באותו רופא בדיוק.
  • נוחות האשפוז – זהו דבר ידוע שבבתי חולים פרטיים איכות האשפוז היא גבוהה מאוד. בבתי חולים אלו לא מקבלים רק תנאים נוחים יותר מבחינת מערך הבדיקות המהיר והנוח והשירות האדמיניסטרטיבי, אלא מקבלים תנאי אשפוז עם נוחות כמעט כמו בבית מלון. לרוב בבית חולים פרטי מקבלים חדר פרטי עם איכות מזון גבוהה מאוד. ניתן להוסיף כסף על מנת לקבל שירותים נוספים כמו טלוויזיות עם מגוון ערוצים וכדומה.
 

החליטו לפי הקריטריונים שחשובים לכם

חשוב להבין שלכל אחד יש קריטריונים שחשובים לו יותר לעומת אחרים בעת בחירת מקום הניתוח. ניתוח יכול להיות מצוין הן בבית חולים ציבורי והן בבית חולים פרטי ולכן חשוב להחליט רק לפי הצורך האישי שלכם. בחירה שנכונה עבורכם תאפשר לכם ליהנות מניתוח פלסטי מוצלח.
 
תפריט דף הבית טלפון