​אחת המשימות החשובות ביותר בבית – ניקוי ספות

הסלון הוא לב הבית. הטלוויזיה המרכזית נמצאת בסלון, זהו החלל שבו כולם משחקים, מתיישבים לשיחה קולחת, אוכלים ארוחות משותפות, מזמינים אורחים, מנמנמים ובעיקר מבלים זמן איכות משותף, כאשר הספות הן הרהיט הכי בולט בסלון. אלא שמצבים שונים עשויים לפגוע במראה הספה ובאיכותה, למשל כאשר אחד מבני הבית חולה ומקיא על הספה. כדי לטפל בבעיה הזו התחילו קודם כל בניסיון לחזור למצב הרגיל ולהיפטר מהכתמים, והדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא להתחיל עם ניקוי באמצעות מטלית. הקפידו לבחור מטלית לבנה כדי להימנע מהורדת הצבע של הספה. סביר להניח שלאחר שלב זה תבחינו בכתב רטוב על הספה, כזה שלא ניתן לספוג עם מגבת, ובשלב הזה הצטיידו בסבון כלים עם מעט מים, אבל כדי להימנע מפדיחות גדולות נסו את התמהיל הזה בפינה נסתרת לפני שתגשו לטפל במיקום מרכזי ובולט כל כך. אם הבחנתם כי לא יורד צבע מהספה אתם יכולים להמשיך ולנקות את אזור הכתם בתנועות סיבוביות כלפי פנים על מנת לא לגרום להתרחבות הכתם. ניתן להשתמש מעבר לסבון כלים גם בחומרי ניקוי שאינם מכילים חומרים שעשויים להזיק לספה שלכם כמו אקונומיקה. שוב, הקפידו ונסו על פינה נסתרת ורק אחר כך התיזו על אזור הכתם.
 
ריחות של קיא וצרות אחרות

קיא, בניגוד לחומרים אחרים, הינו חומר רב חושי, הוא לא רק נראה היטב על גבי הספות, אלא גם הריח שלו הוא לא בדיוק הניחוח האטרקטיבי לבית. כדי שתוכלו להימלט מהריח הנורא הזה, תוכלו להשתמש בסודה לשתייה – אותה יש לפזר באופן ניכר באזור הכתם. יום אחרי שואבים את הסודה לשתייה והריח יתאדה והכל יבוא לסדרו. ישנם גם חומרים אשר ניתן לרכוש אותם אשר מיועדים לספיגת ריחות רעים – אבל תיאלצו לבדוק אותם לפני השימוש בהם. עם זאת, חשוב לזכור שישנם כתמים שונים ומגוונים שעשויים להופיע על הספה, בין אם כתוצאה משפיכת משקאות ובין אם כתוצאה מדם או מהפתעות שהשאירו בעלי החיים שלכם. כמעט לכל בעיה שכזו יש פתרון, כך שאין כל סיבה להילחץ. לפרטים נוספים על ניקוי ספות לחץ כאן.
 
ניקוי ספה באמצעות חומץ

חומץ הוא חומר העשוי ממקור מותסס כל שהוא. נהוג להכיר חומץ הדרים, אבל יש גם חומץ תפוחים, תמרים, ענבים, דבש, בירה ועוד מגוון מפתיע למדי. החומץ מכיל חומרים נוספים כגון: חומצה אצטית בריכוז של 4 – 6 אחוזים וכן ויטמינים שונים פוליפ נולים, מלחים, מינרלים, חומצות אמינו וכיוצא בזה. לחומץ יתרונות רבים בתור חומר ניקוי. הוא זול מאוד לעומת חומרי ניקוי. כל ניקוי באמצעותו דורש שימוש מועט בו. הוא טבעי וידידותי למשתמש, הוא אינו מכיל כימיקלים חזקים כפי שמכילים חומרי ניקוי כמו אקונומיקה או חומרי ניקוי כימיים אחרים. מומלץ שתכירו אותו, בעיקר כי הוא יכול להיות שימושי מאוד לניקוי הספה שלכם!
 
תפריט דף הבית טלפון