​מערכות כיבוי אש מצילות חיים

בין שלל הסכנות שבפניהן אנחנו נדרשים להתגונן, ישנה סכנה אחת שאפשר למנוע על ידי היערכות מוקדמת, והיא סכנת השריפה. אם תפרוץ אש בבית או במשרד ולא תהיה דרך לשלוט בה או לכבות אותה, הרי שהיא עשויה להסב נזקים רבים לרכוש, לנכס עצמו ובעיקר לבני האדם השוהים במתחם. פגיעה פיזית יכולה להיות כתוצאה מחשיפה ישירה לאש או כתוצאה משאיפת עשן, ומכאן שעלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להיות ערוכים לקראת שריפות. גם אם אתם בטוחים שאצלכם זה לא יקרה משום שאתם נוקטים באמצעי זהירות כמו מניעת עישון או הצתת אש במתחם. ישנן מערכות שונות שתוכלו להתקין, שלכל אחת יתרונות משלה ודרך פעולה קצת אחרת, אבל הן חשובות כדי שתוכלו להשתלט על האש בשלב מוקדם וכדי שתוכלו להימנע ככל האפשר מהתפשטותה לשטחים נרחבים יותר, מה שיוביל לנזק רב עוד יותר גם בנפש וגם ברכוש.
 
ספרילנקרים להשתלטות על האש

רגע לפני שהאש מתחילה להתפשט בחדר ואף לפרוץ לחדרים סמוכים ולשטחים נוספים, יופיעו בחלל סימנים לכך שמשהו מתחיל לקרות. במסגרת התקנת מערכות כיבוי אש מומלץ לבחון אפשרות של התקנת ספרילנקרים, שהם למעשה מתזי מים שמתחילים לפעול כאשר הם מזהים טמפרטורה גבוהה מאוד או כאשר האש נעשית גלויה. המשמעות היא שכבר ברגעיה הראשונים של האש תחל המערכת לפעול כדי להשתלט עליה, מה שיסייע בצמצום הנזקים ובמניעת התפשטות האש. מערכת כזו עדיף שלא תנסו להתקין בעצמכם, וזאת משום שאנשי המקצוע המומחים יוכלו לדאוג להכנת התשתית המתאימה. מערכת ספרילקרים זקוקה לצינורות מים מתאימים ולשסתום שימנע את דליפת המים והתזתם לשווא, וחברה מקצועית ואמינה שיודעת להכין את התשתית ולבצע את ההתקנה היא החברה האידאלית לביצוע מהלך שכזה. אם תעשו את זה נכון ותיעזרו באנשי המקצוע תוכלו להבטיח השתלטות על האש ועיכוב ההתפשטות שלה עד שיגיעו אל המקום מכבי האש, לצורך כיבוי מוחלט של השריפה.
 
מגלים את העשן מבעוד מועד

כלי מרכזי נוסף שמאפיין מערכות כיבוי אש הוא גילוי עשן, ושמו מרמז על הפעולה המרכזית והחשובה ביותר שלו. כך ניתן יהיה לזהות את האש בשלב מאוד מוקדם ולהתריע בפני השוהים במקום על הסכנה האורבת להם. מערכת גילוי אש שתפעיל התרעה היא הדרך המשמעותית ביותר שעומדת לרשותכם בכל הקשור לפינוי בני אדם ממקום שבו ישנה סכנת התקלחות מידית וממשית. כך, בזמן שיחלו השוהים במקום להימלט, תוכלו אתם לנקוט בצעדים ראשוניים כמו שימוש במטפים אם השריפה נקודתית או הפעלת מערכות אחרות שקיימות במקום. זהו גם העת להזעיק את שירותי הכבאות שיגיעו אל המקום ויטפלו בבעיה באופן יסודי. מערכות כיבוי אש והתרעה מפניה הן מערכות קריטיות שפשוט אסור לוותר עליהן, שכן אם יש נושא אחד מהותי – זהו נושא הבטיחות.
 
תפריט דף הבית טלפון